Nawigacja

 • FINAŁOWY OTWARTY TURNIEJ INTEGRACYJNY ZAPASÓW

             Dnia  15 grudnia 2018 roku  w Zabłudowie  odbył się  FINAŁOWY OTWARTY  TURNIEJ  INTEGRACYJNY młodzików oraz dzieci w zapasach .    W turnieju wystartowało 127 zawodników i zawodniczek z jedenastu klubów województwa podlaskiego oraz gościnnie zaproszony klub z miasta ŚWIETŁOGORSK ( Rosja ) i LUKS Marcinkowo  z województwa warmińsko – mazurskiego . Nasz klub LUKS ,,Księżno” oraz szkołę reprezentowało  5 zawodników  .

   

  Miejsca naszych zawodników  LUKS ,, Księżno”

   

   

   

  Mini zapasy chłopców :

   

  Waga 30 kg

  Złoty medal –  Julia  Wyszyńska

   

  Waga 34 kg

  Srebrny medal –  Dawid  Wyszyński

   

  Waga 38 kg

  Brązowy medal –  Jan  Bieluczyk

   

  Waga 48 kg

  Złoty medal –  Sewan  Nargazyan

   

  Waga 52 kg

  Brązowy medal -Damian Wyszyński

   

   

  W punktacji drużynowej nasz  Klub LUKS ,,Księżyno” uplasował się na VI pozycji w województwie podlaskim.

  FINAŁOWY OTWARTY TURNIEJ INTEGRACYJNY ZAPASÓW - Obrazek 1

  FINAŁOWY OTWARTY TURNIEJ INTEGRACYJNY ZAPASÓW - Obrazek 2​​​​​​

  FINAŁOWY OTWARTY TURNIEJ INTEGRACYJNY ZAPASÓW - Obrazek 3

  FINAŁOWY OTWARTY TURNIEJ INTEGRACYJNY ZAPASÓW - Obrazek 4

 • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WIECZORNE Z "PANEM TADEUSZEM" SPOTKANIE

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WIECZORNE Z "PANEM TADEUSZEM" SPOTKANIE

  Serdecznie zapraszamy na wielkie szkolne czytanie naszej narodowej epopei "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.  Wieczorne z "Panem Tadeuszem" spotkanie odbędzie się 05.12.2018r (środa) o godzinie 18.15. Rodziców, uczniów, przyjaciół naszej szkoły, ale też wszystkich kochających to piękne dzieło, miło będzię nam gościć w sali gimnastycznej naszej Szkoły.

 • TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

  TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

  01.12.2018r w naszej szkole odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Szkoły. W pierwszym dniu grudnia w sali gimnstycznej szkoły towarzyszyła nam gorąca atmosfera tańca towarzyskiego. Uczestnicy prezentowali się solo jak i w parach, w pierwszej części dla młodszych wzieło udział ponad 150 dzieci profesjonalistów jak i amatorów, rywalizacja była ogromna aczkolwiek przegranych nie było - wszyscy zajeli pierwsze miejsce. W częsci dla starszych dzieci rozgrzewały nas tańce latynoamerykańskie jak i klasyczny walc wiedeński czy polka. emocje były ogromne ze strony uczestników jak i rodziców. Jury nagrodziło wszystkich, a dyrektor szkoły wręczył zasłóżone wyróznienia. Impreza taneczna odbyła się w tutejszej szkole por az pierwszy, ale mamy nadzieję iż tradycje naszej szkoły oraz ciepła atmosfera zachęcą wszystkich do ponownego udziału za rok.

 • Turniej Tańca Towarzyskiego
  03.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej Tańca Towarzyskiego.

 • Program dla szkół - wspólne śniadanie
  19.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii zdrowe śniadanie.

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA Z OKAZJI 100 LECIA NIEPODLEGŁEJ POLSKI

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KSIĘŻYNIE W DNIU 09.11.2018r. Z OKAZJI   OBCHODÓW  100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IMIENIA KS. MICHAŁA SOPOĆKI W KSIĘŻYNIE. W TURNIEJU  UDZIAŁ WZIĘŁO PIĘĆ DRUŻYN Z  KLAS   IV – V.  ZAWODY ROZEGRANO W SYSTEMIE KAŻDY Z KAŻDYM  CO POZWOLIŁO WYŁONIĆ ZWYCIĘŻCĘ TURNIEJU.

   

  WYNIKI  KLAS  IV – V

   

  I    MIEJSCE -  "JAGIELLONIA"

  II   MIEJSCE -  "JUVENTUS"

  III  MIEJSCE -  "ARSENAL"

  IV  MIEJSCE  - "ADAŚKI"

  V   MIEJSCE -   "POLSKA"

   

   

          NA ROZPOCZĘCIU TURNIEJU DYREKTOR SZKOŁY PAN MIROSŁAW ADAM GUZEWICZ POWITAŁ WSZYSTKIE DRUŻYNY I ZAWODNIKÓW , ŻYCZĄC   IM  WSZYSTKICH WYGRANYCH MECZÓW ORAZ GRY FAIR – PLAY . ZAWODY ZOSTAŁY ZORGANIZOWANE I SĘDZIOWANE PRZEZ NAUCZYCIELA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO MARKA PIWKO.

  TURNIEJ CIESZYŁ SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM, ODBYŁ SIĘ W BARDZO MIŁEJ I SYMPATYCZNEJ ATMOSFERZE. ZADOWOLONE DRUŻYNY NIE MOGĄ DOCZEKAĆ SIĘ NASTĘPNYCH  ZAWODÓW.

 • Godzina 11.11 wspólne śpiewanie Hymnu

  Tak jak w wielu szkołach w Polsce również w naszej małej społeczności o wielkich sercach o godzinie 11.11 odśpiewano Hymn Polski.

 • 100 turniejów na 100-lecie niepodległości - wielki turniej badmintona w naszej szkole

  100 turniejów na 100-lecie niepodległości - wielki turniej badmintona w naszej szkole

  W dniu 09.11.2018r odbył się wielki turniej badmintona, dla uczczenia razem 100 lat Niepodległej Polski "100 turniejów na 100-lecie niepodległości". W sportowych potyczkach spotkali się prawie wszyscy uczniowie klas IV-VIII. Było dużo śmiechu i zabawy, uczniowie "wylewali siódme poty" aby zdobyć symboliczne medale. Dziekujemy wszystkim za udział, a Dyrektoriowi Szkoły p. Mirosławowi Guzewiczowi za organizację tak wspaniałych spotowych obchodów 100 lecia odzyskania niepodległosci przez nasz kraj.

 • Święto Edukacji Narodowej

  W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w akademii. Z tej okazji do naszej placówki przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Juchnowiec Kościelny pan Krzysztof Marcinowicz, radny gminy oraz sołtys wsi Księżyno pan Józef Słoma-Sadowski oraz nauczycielki w stanie spoczynku: pani Ewa Dojlida oraz pani Damiana Kozłowska. Uczniowie z naszych klas zaprezentowali swoje umiejętności podczas humorystycznej części artystycznej. Następnie dyrektor szkoły pan Mirosław Guzewicz nagrodził zasłużonych pracowników naszej placówki, jak również sam odebrał Nagrodę Wójta Gminy z rąk gospodarza gminy. Po części oficjalnej goście udali się na słodki poczęstunek.

  Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 1Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 2

  Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 3  Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 4 Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 5

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym

  W dniach 28 - 29.09.2018r. w Siedlcach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodziczek i Młodzików w Zapasach w Stylu Wolnym.

  Brązowy medal dla naszej uczennicy.

  W zawodach tych udział brali zapaśnicy i zapaśniczki roczników 2004 – 2006 z 18 klubów zapaśniczych z województwa: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bardzo dobry start zaliczyła Eliza Sobolewska zawodniczka LUKS Księżyno uczennica Szkoły Podstawowej w Księżynie , która  w kategorii wagowej do 42 kilogramów wywalczyła brązowy medal . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tym sporcie.

  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 1Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 2

  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 3Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 4

   

 • “Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

  W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26. września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

  W tym roku szkolnym w naszej szkole klasa IV b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Radziwon, przygotowała porcję informacji dotyczących tego tematu w postaci plakatów wyeksponowanych na szkolnym korytarzu. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi jak w innych językach brzmi ważne słowo DZIĘKUJĘ czy DZIEŃ DOBRY. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja dotycząca zapożyczeń (słów zaczerpniętych z innych języków) czy też popularnych przysłów w języku angielskim i niemieckim. Śmiało można dodać, iż Dzień Języków Obcych to dobra okazja by zachęcić uczniów do nauki języków obcych.

  “Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 1“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 2“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 3

  “Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 4“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 5

 • TRAGICZNY WRZESIEŃ

  19 września odbył się apel upamiętniający napaść wojsk sowieckich na nasz kraj. Uczniowie z klasy siódmej oraz klasy czwartej przedstawiło część artystyczną pod kierunkiem pani Anny Ignatjew-Poskrobko i pana Adama Mościckiego.

  TRAGICZNY WRZESIEŃ - Obrazek 1   TRAGICZNY WRZESIEŃ - Obrazek 2

  TRAGICZNY WRZESIEŃ - Obrazek 3

 • Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

  03 września 2018r. mszą świętą w kościele parafialnym w Księżynie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wraz z pocztem sztandarowym wszyscy udali się do naszej placówki. Tam w sali gimnastycznej, dyrektor szkoły pan Mirosław Adam Guzewicz powitał przybyłych gości oraz społeczność szkolną. W swoim przemówieniu, wyraził słowa otuchy i nadziei, aby ten nowy rok szkolny obfitował w sukcesy edukacyjne. Następnie głos zabrał wójt gminy Juchnowiec Kościelny pan Krzysztof Marcinowicz, życząc pomyślnego roku, zarówno uczniom jak również i pracownikom szkoły. Do tych życzeń przyłączył się także radny gminy Juchnowiec Kościelny pan Józef Słoma Sadowski. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się po raz pierwszy w nowym roku szkolnym do swoich klas.

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1  

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 3

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

  -godz. 7.30- msza święta w Kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Księżynie,

  -godz. 8.00-inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Księżynie.

 • 16 maja w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym  odbyło się podsumowanie  konkursu ,, Barwy Folkloru’’. W kategorii  wycinanka ludowa klasy I-III, uczeń klasy II Franciszek Szuflicki zdobył III miejsce, natomiast uczennica klasy IB Gabriela Radziwon uzyskała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

  VIII Powiatowy Konkurs Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży ,,Barwy Folkloru’’ - Obrazek 1

 • 2 czerwca 2018r., podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Juchnowcu Kościelnym został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Samochód moich marzeń’’. Uczniowie klasy IB wykonali bardzo pomysłowe i kolorowe prace. Komisja konkursowa nagrodziła  trzy osoby: Julię Wojno, Łucję Korniluk oraz Bartosza Kolendo. Serdecznie gratulujemy!

  Gminny konkurs plastyczny ,, Samochód moich marzeń’’ - Obrazek 1

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 2017/2018

  22 czerwca 2018 roku odbędzie sie zakończenie roku szkolnego:

  *godz.7.30-Msza Święta w kościele parafialnym pw.Św.Józefa Rzemieślnika

  *8.00-akademia zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im.Ks.M.Sopoćki w Księżynie

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Księżynie, Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie
  ul.Szkolna 7, Księżyno
  16 - 001 Kleosin
 • 85 66 32 048

Galeria zdjęć