Nawigacja

 • Święto Edukacji Narodowej

  W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w akademii. Z tej okazji do naszej placówki przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Juchnowiec Kościelny pan Krzysztof Marcinowicz, radny gminy oraz sołtys wsi Księżyno pan Józef Słoma-Sadowski oraz nauczycielki w stanie spoczynku: pani Ewa Dojlida oraz pani Damiana Kozłowska. Uczniowie z naszych klas zaprezentowali swoje umiejętności podczas humorystycznej części artystycznej. Następnie dyrektor szkoły pan Mirosław Guzewicz nagrodził zasłużonych pracowników naszej placówki, jak również sam odebrał Nagrodę Wójta Gminy z rąk gospodarza gminy. Po części oficjalnej goście udali się na słodki poczęstunek.

  Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 1Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 2

  Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 3  Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 4 Święto Edukacji Narodowej - Obrazek 5

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym

  W dniach 28 - 29.09.2018r. w Siedlcach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodziczek i Młodzików w Zapasach w Stylu Wolnym.

  Brązowy medal dla naszej uczennicy.

  W zawodach tych udział brali zapaśnicy i zapaśniczki roczników 2004 – 2006 z 18 klubów zapaśniczych z województwa: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bardzo dobry start zaliczyła Eliza Sobolewska zawodniczka LUKS Księżyno uczennica Szkoły Podstawowej w Księżynie , która  w kategorii wagowej do 42 kilogramów wywalczyła brązowy medal . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tym sporcie.

  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 1Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 2

  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 3Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym - Obrazek 4

   

 • “Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

  W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26. września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

  W tym roku szkolnym w naszej szkole klasa IV b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Radziwon, przygotowała porcję informacji dotyczących tego tematu w postaci plakatów wyeksponowanych na szkolnym korytarzu. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi jak w innych językach brzmi ważne słowo DZIĘKUJĘ czy DZIEŃ DOBRY. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja dotycząca zapożyczeń (słów zaczerpniętych z innych języków) czy też popularnych przysłów w języku angielskim i niemieckim. Śmiało można dodać, iż Dzień Języków Obcych to dobra okazja by zachęcić uczniów do nauki języków obcych.

  “Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 1“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 2“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 3

  “Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 4“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych - Obrazek 5

 • TRAGICZNY WRZESIEŃ

  19 września odbył się apel upamiętniający napaść wojsk sowieckich na nasz kraj. Uczniowie z klasy siódmej oraz klasy czwartej przedstawiło część artystyczną pod kierunkiem pani Anny Ignatjew-Poskrobko i pana Adama Mościckiego.

  TRAGICZNY WRZESIEŃ - Obrazek 1   TRAGICZNY WRZESIEŃ - Obrazek 2

  TRAGICZNY WRZESIEŃ - Obrazek 3

 • Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

  03 września 2018r. mszą świętą w kościele parafialnym w Księżynie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wraz z pocztem sztandarowym wszyscy udali się do naszej placówki. Tam w sali gimnastycznej, dyrektor szkoły pan Mirosław Adam Guzewicz powitał przybyłych gości oraz społeczność szkolną. W swoim przemówieniu, wyraził słowa otuchy i nadziei, aby ten nowy rok szkolny obfitował w sukcesy edukacyjne. Następnie głos zabrał wójt gminy Juchnowiec Kościelny pan Krzysztof Marcinowicz, życząc pomyślnego roku, zarówno uczniom jak również i pracownikom szkoły. Do tych życzeń przyłączył się także radny gminy Juchnowiec Kościelny pan Józef Słoma Sadowski. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się po raz pierwszy w nowym roku szkolnym do swoich klas.

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1  

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 3

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

  -godz. 7.30- msza święta w Kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Księżynie,

  -godz. 8.00-inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Księżynie.

 • 16 maja w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym  odbyło się podsumowanie  konkursu ,, Barwy Folkloru’’. W kategorii  wycinanka ludowa klasy I-III, uczeń klasy II Franciszek Szuflicki zdobył III miejsce, natomiast uczennica klasy IB Gabriela Radziwon uzyskała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

  VIII Powiatowy Konkurs Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży ,,Barwy Folkloru’’ - Obrazek 1

 • 2 czerwca 2018r., podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Juchnowcu Kościelnym został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Samochód moich marzeń’’. Uczniowie klasy IB wykonali bardzo pomysłowe i kolorowe prace. Komisja konkursowa nagrodziła  trzy osoby: Julię Wojno, Łucję Korniluk oraz Bartosza Kolendo. Serdecznie gratulujemy!

  Gminny konkurs plastyczny ,, Samochód moich marzeń’’ - Obrazek 1

 • ZAKOŃCZENIE ROKU 2017/2018

  22 czerwca 2018 roku odbędzie sie zakończenie roku szkolnego:

  *godz.7.30-Msza Święta w kościele parafialnym pw.Św.Józefa Rzemieślnika

  *8.00-akademia zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im.Ks.M.Sopoćki w Księżynie

 • DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE

  DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE

  06 czerwca klasy IV A, IV B, oraz V wyjechały na Dzień Dziecka do Helenowa, który jest oraganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

  Nasi uczniowie mogli korzystać z takich  atrakcji jak: zjeżdżalnie dmuchane, zamek dmuchany, lewitujące kule, dmuchany dart, mega twiste, jazda terenowa Jeepami, loteria fantowa, wata cukrowa, popcorn, gofry, oprócz obiadu można było spróbować  żołnierskiej grochówki prosto z kotła. Oprócz innych muzycznych zespołów wystąpiła Sylwia Przybysz. W drodze powrotnej każdy z uczniów otrzymał Happy Meal z McDonalda. Opiekunami wycieczki były wychowawczynie: p.Edyta Szopa, p.Julia Orzechowska-Guzewicz i p.Marta Rafałowska.

  DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE - Obrazek 1DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE - Obrazek 2

  DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE - Obrazek 3DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE - Obrazek 4

  DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE - Obrazek 5DZIEŃ DZIECKA W HELENOWIE - Obrazek 6

 • III PODLASKI TURNIEJ ,,MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA W KOLUCHSTYL"

  W dniach 8-9.05.2018r. w  Zespole Szkół na sali gimnastycznej w Kleosinie odbył się :  III PODLASKI TURNIEJ ,,MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA W KOLUCHSTYL” pod Honorowym Patronatem Marszałka  Województwa  Podlaskiego Pana Jerzego Leszczyńskiego oraz pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Juchnowiec  Kościelny Pana Krzysztofa Marcinowicza. 

  W Turnieju tym brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks.M. Sopoćki w Księżynie .

  Dnia 08.05.2018 nasi uczniowie z klas  I – III walcząc  na matach zajęli następujące miejsca :

   

   Oliwia  Lewko                     I   miejsce w wadze  32kg

  Magda Jarzęmbska               II miejsce  w wadze 26kg

  Julia Wyszyńska                   I miejsce w wadze 32kg

  Dawid Wyszyński                I miejsce w wadze 26kg

  Szerakowski Armin              I   miejsce w wadze  37kg

  Kacper Zalewski                  I   miejsce w wadze  31kg

  Adam Burniewicz                I  miejsce w wadze  30kg

  Sebastian Burniewicz          I  miejsce w wadze  30 kg

  Falkowski Dawid                I   miejsce w wadze  38 kg

  Piotr Sztachelski                 II  miejsce w wadze  25kg

  Bukłaho Kamil                    I  miejsce w wadze  33kg

  Gordon Gabryś                  III  miejsce w wadze  35kg

  Sewan Nargizjan                 I  miejsce w wadze  38kg

   

  Dnia 09.05.2018 nasi uczniowie z klas  IV– VI  walcząc  na matach zajęli następujące miejsca :

   

   Jabłoński Kacper                   I miejsce w wadze 28kg

  Szerenos Kamil                      I miejsce w wadze 43 kg

  Wyszyński Damian                I miejsce w wadze 42 kg

  Piotrowicz Krzysztof             I miejsce w wadze 45 kg

  Ślepowroński Rafał              III miejsce w wadze 37 kg

  Jarzębski Piotr                      II miejsce w wadze 43kg

  Mościcki Stanisław              II miejsce w wadze 29kg

  Sztachelski Bartosz              II miejsce w wadze 59kg

  Harasimowicz Patryk           II miejsce w wadze 39kg

  Baginski Sebastian               II miejsce w wadze 34k

  Stańczyk Antoni                   III miejsce w wadze 52kg

  Szymon Zalewski                 II miejsce w wadze 43kg

  Bieluczyk Jan                       III miejsce w wadze 29kg

  Bołtruczuk Olaf                    II miejsce w wadze 31kg

  Bondaruk Tomasz                III miejsce w wadze 31kg

  Werpachowski Bartosz        III miejsce w wadze 38kg

   

   

  Dyrektor oraz wszyscy nauczyciele szkoły składają gratulacje uczniom za reprezentowanie szkoły oraz zdobyte medale.

  III PODLASKI TURNIEJ ,,MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA W KOLUCHSTYL" - Obrazek 1III PODLASKI TURNIEJ ,,MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA W KOLUCHSTYL" - Obrazek 2III PODLASKI TURNIEJ ,,MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA W KOLUCHSTYL" - Obrazek 3

  III PODLASKI TURNIEJ ,,MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA W KOLUCHSTYL" - Obrazek 4III PODLASKI TURNIEJ ,,MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA W KOLUCHSTYL" - Obrazek 5

   

   

 • FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII

  07 czerwca można było się przekonać ,,jak wiele serc" wsparło serce Wiktorii:

   

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 1

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 2

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 3FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 4

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 5FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 6

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 7FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 8

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 9FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 10

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 11FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 12

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 13FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 14

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 15FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 16

  FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 17FESTYN CHARYTATYWNY DLA WIKTORII - Obrazek 18

  http://bialystok.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/festyn-w-ksiezynie-to-wszystko-dla-wiktorii-zdjecia,4680247,artgal,32990271,t,id,tm,zid.html

 • AKCJA CHARYTATYWNA DLA WIKTORII

  AKCJA CHARYTATYWNA DLA WIKTORII

  Od kwietnia 2018 r. Samorząd Szkoły, Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Ks. M. Sopoćki w Księżynie prowadzą akcję charytatywną na rzecz chorej na serce naszej uczennicy klasy VII-Wiktorii Długołęckiej. Celem jest zebranie środków pieniężnych na operację wymiany zastawki pnia płucnego z poszerzeniem tętnic płucnych i jednoczesną wymianą rozrusznika serca w klinice w Munster. Operacja jest zaplanowana w lipcu bieżącego roku w Niemczech, ponieważ polska klinika po roku oczekiwania odmówiła operacji. Potrzeba  200 tys. złotych, aby Wiktoria była zdrowa i mogła wrócić do szkoły.

  W naszej szkole cyklicznie organizujemy:

  -w poniedziałki- kiermasze ciast domowej roboty,

  -w piątki- zbiórkę pieniędzy do puszek,

  -sprzedaż kartek okolicznościowych i innych gadżetów.

  Dzieci, rodzice oraz cała społeczność szkolna są czynnie zaangażowani w tę akcję.

  7 czerwca (we czwartek) b.r. w naszej placówce odbędzie się festyn, z którego środki pieniężne wesprą Wiktorię.

  W programie wydarzenia są m.in. prezentacja młodych talentów uczniów naszej szkoły, spotkanie z olimpijczykami, gwiazdami sportu lokalnego i światowego formatu, specjały kuchni regionalnej oraz góra słodkości w tym pieczenie sękacza, stół wiejski, ciepłe i zdrowe burgery wołowe, stoisko ekologiczne. Będą także pokazy służb mundurowych, w tym nauka pierwszej pomocy, wóz strażacki oraz gry, zabawy i atrakcje dla dzieci. Przewidziano aukcję z licznymi atrakcjami. Gwiazdą wydarzenia będzie charytatywny koncert znanego wszystkim Zenka Martyniuka. Gorąco zapraszamy!

  ZAPROSZENIE.mp4

   

 • DZIEŃ ZIEMI

  DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Święto to jest wspaniałą okazją, by przedstawić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań. Dzień Ziemi 2018 przebiegał pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”.  Uczniowie klasy IV B przypomnieli społeczności przedszkolnej i szkolnej o tym, że powinniśmy szanować nasze miejsce zamieszkania, któremu tyle zawdzięczamy. A raczej rzadko zastawiamy się nad tym na co dzień. Celem przedstawienia pt. „Jak rozweselić Matkę Ziemię?” było promowanie postaw ekologicznych.

  DZIEŃ ZIEMI - Obrazek 1

   

 • VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: ,,Bezpiecznie na wsi mamy-upadkom zapobiegamy"

  W styczniu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku ogłosiła ósmą edycję konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, który co roku przyciąga ponad 30 tysięcy dzieci zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Tradycyjnie już honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Krzysztof Jurgiel. Nasz uczennica z klasy V-Dominika Dziemidowicz otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

 • 78 ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGO

  78 ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGO

  19 kwietnia 2018r. odbyła się akademia upamiętniająca zamordowanie polskich oficerów w Katyniu w 1940 roku przez władze Sowieckie. Klasa V pod kierunkiem wychowawczyni pani Julii Orzechowskiej-Guzewicz oraz pana Adama Mościckiego, zaprezentowała montaż poetycko-muzyczny przybliżający tamten straszny czas. Na akademii gościła emerytowna nauczycielka pani Ewa Dojlida, która związana była z tematem Katynia w naszej szkole.

  78 ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGO - Obrazek 1

  78 ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGO - Obrazek 2

  78 ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGO - Obrazek 3

 • Międzyszkolny Konkurs Teatrów Krajowych i Zagranicznych ,,Dotknij Teatru 2018 "

  Międzyszkolny Konkurs Teatrów Krajowych i Zagranicznych ,,Dotknij Teatru 2018 "

  12 kwietnia 2018 r. braliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Teatrów Krajowych i Zagranicznych ,,Dotknij Teatru 2018 " w Szkole Podstawowej  nr 34 w Białymstoku. Wybrani uczniowie klas: IV, V, VI oraz VII zaprezentowali przedstawienie teatralne pt.,,Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko-Nasz Patron". Sztuka zawierała elementy upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • Lista dzieci przyjętych do zerówki Szkole Podstawowej im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie 2018 / 2019

 • Lista dzieci przyjętych do Przedszkola w Księżynie 2018 / 2019

 • Szkolny konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną

  28. 03. 2018 roku po raz kolejny, jak nakazuje tradycja naszej szkoły, odbył się konkurs palm wielkanocnych organizowany przez panie Grażynę Kamińską  oraz Agnieszkę i Katarzynę Radziwon. Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 70 własnoręcznie wykonanych pięknych, kolorowych palm. Jury miało trudne zadanie aby nagrodzić najlepszych, gdyż wszystkie palmy miały swój niepowtarzalny urok. Tuż przed Niedzielą Palmową uczniowie zanieśli palmy do kościoła w Księżynie aby udekorować nimi ołtarz. W środę przedświąteczną wręczono nagrody i wyróżnienia podczas apelu. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok. Dziękujemy również sponsorom naszego konkursu, którymi byli:

  - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Księżynie

  - ksiądz proboszcz Mirosław Holeczek

  - Sklep z artykułami bydowlanymi PSB „Mrówka” w Niewodnicy Koryckiej

  - sklep spożywczy "Chorten Max" w Niewodnicy Koryckiej

  - sklep "Multi Agro" państwa Żałobińskich w Niewodnicy Koryckiej

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Księżynie, Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie
  ul.Szkolna 7, Księżyno
  16 - 001 Kleosin
 • 85 66 32 048

Galeria zdjęć